North American Arms BWCCRK Black Widow 22 LR or 22 WMR 5 Shot 2" Vent Rib Barrel, Overall Stainless Finish, Finger Grooved Black Rubber Grip & Fixed Sights Includes Cylinder
$420.65
product code:NAA-BWC-CRK
UPC:744253003592
Brand:North American
availability: In Stock at Warehouse, Available for shipping
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
Our Black Widow and Mini-Master Mini-Revolvers evolved from our popular .22 Magnum frame series and include the time tested design characteristics that are incorporated in all NAA Mini-Revolvers. The result is enhanced stability and accuracy for the shooter. - Both the Black Widow and the Mini-Master have a Heavy Vent Barrel a Bull Cylinder Over-sized Black Rubber Grips and comes with either Adjustable Marble Arms Sights for elevation or Fixed Low Profile Sights also by Marble Arms. - Black Widow w/Fixed Sights- 2 Barrel w/Cerakote Coating - .22 Magnum / .22 Long Rifle - 22 Magnum Only available as NAA-BWM-CRK - 5-Shot Capacity - Heavy Vent Barrel - Marble Arms Fixed Sights - Bull Cylinder's - Cerakote Coating| Type | |
| Action | SAO |
| Caliber | 22 LR |
| Barrel Length | 2" |
| Capacity | 5rd |
| Hammer Style | Exposed |
| Grips | Black Finger Grooved Rubber |
| Sights | Fixed Marble Arms Front & Rear |
| Weight | 8.90 oz |
| Frame Description | Stainless Steel |
| Frame Size | Compact |
| Cylinder Finish | Stainless |
| Barrel Finish | Stainless Cerakote |
| OAL | 5.88" |
| Includes | Cylinder |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| Weight Range | 3 oz to 8.99 oz |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


