Mossberg 510 Mini Super Bantam 410 GA Shotgun 2rd Magazine 3 Chamber 18.5 Barrel Pink
$498.60
product code:MOSS 50364
UPC:015813503648
Brand:Mossberg
availability: In Stock at Warehouse, Available for shipping
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
Specifications:
- Gauge: .410 Bore
- Capacity: 2+1
- Chamber: 3"
- Barrel Type: Vent Rib
- Barrel Length: 18.5"
- Sight/Base: Dual Bead
- Choke: Fixed - Modified
- LOP Type: Adjustable
- LOP: 10.5"-11.5"
- Barrel Finish: Muddy Girl Wild
- Stock Finish: Synthetic (Muddy Girl Wild) w/ Spacer
- Weight: 5
- Length: 34.75"
- UPC: 015813503648
| Action | Pump |
| Gauge | 410 Gauge |
| Barrel Length | 18.50" |
| Capacity | 2+1 |
| Chamber | 3" |
| OAL | 34.75" |
| Weight | 5 lbs |
| Choke Configuration | |
| Receiver Description | |
| Stock Description | Fixed with Spacers |
| Trigger | |
| Chokes Included | Fixed M Bore |
| Barrel Description | 18.50" Vent Rib |
| Sights | Dual Bead |
| Safety | Ambidextrous Top Tang |
| Barrel Length Range | 18" to 18.99" |
| Weight Range | 5 lbs to 5.99 lbs |
| Hand | Right |
| Stock Finish Group | Natural Camouflage |
| Metal Finish Group |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


