Retay USA GPSTAC18 GPS Tactical Inertia Plus 12 Gauge with 18.50" Deep Bore Drilled Barrel, 3" Chamber, 5+1 Capacity, Matte Black Metal Finish & Black Synthetic Stock Right Hand (Full Size)
$255.00
product code:RETAY GPSTAC18
UPC:193212023247
Brand:RETAY
availability: In Stock at Warehouse, Available for shipping
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
Utilizing The Latest Techniques In Computor Enhanced Geometry The Receiver Of RETAY's GPS Pump Shotgun Has Been Designed to Produce Shorter Cycling Strokes And Fast Easy Loading. The Generous 12ga 5+1 Magazine Empties Effortlessly While A Threaded Barrel Allows For Interchanging MaraPro Chokes For Precision Shot Placement Every Time. - 12GA 2-3/4 to 3 - GPS Receiver With Easy Load - Short Throw Pump - 18.5 Barrel - 5+1 12ga 2-3/4 Magazine - Matte Anodized Receiver - Matte Black Chrome Barrel - Raised Front Blade Sight - Chokes C M F - 5 Year Warranty| Action | Pump |
| Gauge | 12 Gauge |
| Barrel Length | 18.50" |
| Capacity | 4+1 |
| Chamber | 3" |
| OAL | |
| Weight | 6.10 lbs |
| Choke Configuration | Marapro Chokes |
| Receiver Description | |
| Stock Description | |
| Trigger | |
| Chokes Included | C,F,M |
| Barrel Description | 18" Deep Bore Drilled, Chrome-Lined |
| Sights | |
| Safety | Manual Thumb |
| Barrel Length Range | 18" to 18.99" |
| Weight Range | 6 lbs to 6.99 lbs |
| Hand | Right |
| Stock Finish Group | Black |
| Metal Finish Group |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


