CMMG BBL 5.7X28 10.4" PS90
$273.02
product code:57DF1C7
UPC:815835017082
Brand:CMMG
availability: In Stock at Warehouse, Available for shipping
Great choice for your PS90 SBR project. Pair this with a CMMG PS90 Flash hider or thread adaptor to complete your SBR.
- 10.4•
- 4150 Chrome Moly Vanadium
- Chrome Lined
- Maganese Phosphate Coated
- 1:9 Twist
- 5.7×28 Chamber
- Threaded M12x1.0 LH
| Caliber or Gauge | 5.7x28mm |
| Length | 10.40" |
| Model | PS90 SBR |
| Twist | 1:9" |
| Sights | None |
| Bore Type | |
| Finish | Black Phosphate |
| Type | Rifle |
| Chokes Included | |
| Choke Configuration | |
| Barrel Type | Pistol Length |
| Ammo Type | |
| Barrel Features | M12x1.0 LH |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


