Mossberg Maverick 88 Bantam 20 GA Shotgun 5rd Magazine 3 Chamber 22 Barrel Camo
$291.22
product code:MAV 32203
UPC:049533322036
Brand:Mossberg
availability: In Stock at Warehouse, Available for shipping
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
Specifications:
- Gauge: 20
- Capacity: 5+1
- Chamber: 3"
- Barrel Type: Vent Rib
- Barrel Length: 22"
- Sight/Base: Dual Bead
- Choke: Modified Tube
- LOP Type: Fixed
- LOP: 12"
- Barrel Finish: Blued
- Stock Finish: Synthetic (Camo)
- Weight: 5.25
- Length: 39.75"
- UPC: 049533322036
| Action | Pump |
| Gauge | 20 Gauge |
| Barrel Length | 22" |
| Capacity | 5+1 |
| Chamber | 3" |
| OAL | 39.75" |
| Weight | 5.25 lbs |
| Choke Configuration | Accu-Choke |
| Receiver Description | |
| Stock Description | |
| Trigger | |
| Chokes Included | Modified |
| Barrel Description | 22" Vent Rib |
| Sights | Dual Bead |
| Safety | Crossbolt |
| Barrel Length Range | 22" to 22.99" |
| Weight Range | 5 lbs to 5.99 lbs |
| Hand | Right Hand |
| Stock Finish Group | Natural Camouflage |
| Metal Finish Group |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


