North American Arms 22MR Ranger II 22 WMR 5 Shot 1.63" Satin Stainless Steel Barrel & Frame, Stainless Cylinder, Rosewood Birdshead Grip, Exposed Hammer
$533.30
product code:NAA-22M-R
UPC:744253003264
Brand:North American
availability: In Stock at Warehouse, Available for shipping
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
5-Shot Capacity - Break Open Cylinder - Star Ejector - Full Ribbed Barrel - Full Bead Blast - Caliber: .22 Magnum / .22 Long Rifle Capacity - Capacity: 5 - Length: 5.16 - Height: 2.81 - Width: 1.06 - Weight: 6.9oz. - Barrel Length: 1.63 - Sights: Bead Sight - Action: Single Action - Grips: Rosewood Bird•s Head| Type | |
| Action | SAO |
| Caliber | 22 Mag |
| Barrel Length | 1.63" |
| Capacity | 5 |
| Hammer Style | Exposed |
| Grips | Rosewood Bird's Head |
| Sights | Bead Front |
| Weight | 6.90 oz |
| Frame Description | Stainless |
| Frame Size | Small |
| Cylinder Finish | Stainless |
| Barrel Finish | Stainless |
| OAL | 5.16" |
| Includes | |
| Barrel Length Range | 0.50" to 1.99" |
| Weight Range | 3.00 oz to 8.99 oz |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


