TSA TT-15 12GA 34 TOP SINGLE ADJ TRAP
$1,583.00
product code:TSA 35412
UPC:713780354125
Brand:TriStar
availability: In Stock at Warehouse, Available for shipping
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
Features:
- Barrel Finish: Blued
- Barrel Length: 34"
- Capacity: 1
- Chamber: 2.75"
- Chokes Included: FIMM
- Gauge: 12 Gauge
- Hand: Right
- Metal Finish Group: Silver/Gray
- OAL 51"
- Receiver Finish: Silver
- Receiver Material: Steel
- Safety: Top Tang
- Stock Description: Adjustable
- Stock Finish: Walnut
- Stock Material: Wood
- Weight: 8.70 lbs
| Action | Break Open |
| Gauge | 12 Gauge |
| Barrel Length | 34" |
| Capacity | 1 |
| Chamber | 2.75" |
| OAL | 51.00" |
| Weight | 8.70 lbs |
| Choke Configuration | |
| Receiver Description | Steel |
| Stock Description | Walnut Adjustable |
| Trigger | |
| Chokes Included | F,IM,M |
| Barrel Description | Vent Rib Adjustable |
| Sights | Fiber Optic |
| Safety | Top Tang |
| Barrel Length Range | 34.00" to 34.99" |
| Weight Range | 8.00 lbs to 8.99 lbs |
| Hand | Ambidextrous |
| Stock Finish Group | Brown |
| Metal Finish Group | Blued/Black |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


