Browning Buck Mark Micro Bull Barrel Handgun .22 LR 10rd Magazines(2) 4 Barrel UFX Grips
$408.44
product code:BRO 051537490
UPC:023614735328
Brand:Browning
availability: In Stock at Warehouse, Available for shipping
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
Features
- Alloy frame with a matte black finish
- Steel 4” bull barrel with a matte black finish
- Ultragrip FX ambidextrous grips with black rubber over-molding
- Pro-Target adjustable sights
- Includes one magazine
- Pistol rug included
Features:
- Caliber: 22 LR
- Barrel Length: 4"
- Overall Length: 8"
- Weight: 29 oz
- Magazine Capacity: 10
- Sight Radius: 6 1/2
- Barrel Finish: Matte Black
- Receiver Finish: Matte Black
- Front Sight: Pro-Target
- Rear Sight: Pro-Target
- Barrel Material: Steel
- Checkering: Textured Grip Panels
- Receiver Material: Aluminum Alloy
- Trigger Finish: Gold Plated
- Trigger Guard Finish: Matte Black
- Magazine Type: Single Stack
- Trigger Material: Alloy
- Trigger Guard Material: Alloy
- Case: Pistol Rug
| Type | Pistol |
| Action | Single |
| Caliber | 22 Long Rifle (LR) |
| Barrel Length | 4" |
| Capacity | 10+1 |
| Safety | Manual |
| Grips | Black Ultragrip FX |
| Sight Configuration | Adjustable |
| Weight | 32 oz |
| Frame Finish | Black |
| Frame Material | 7075 Aluminum |
| Barrel Type | Bull |
| Slide Description | Black Aluminum Alloy |
| Case Type | Pistol Rug |
| Sight Style | Adjustable |
| Barrel Length Range | 4.00" to 4.99" |
| Weight Range | 32.00 oz to 47.99 oz |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


